تبلیغات
** طــلـــبــــه گـــــرجــــــی ** - مــذاکـــره و تــفـــاهـــمزوجین قبلا یا تنها زندگی میکرده اند یا در خانواده دیگری بودند اما پس از ازدواج خانواده جدیدی را تشکیل داده اند.
زندگی مشترکی که هردو طرف پیمان بسته اند که در همه حال به هم باشند و با تعاون و تشریک مساعی زندگی جدید را سامان دهند.
هرچند زوجین از جهت اخلاق و استعدادت جسمانی و روانی و تربیت خانوادگی و تمایلات و افکار با یکدیگر فرق دارند ولی پیمان بسته اند که با یکدیگر یک زندگی جدید را شروع کنند و هرچند شاید بیندیشند که میتوانند خواسته ها و تمایلات خود را بر دیگری تحمیل کنند و زندگی را طبق دلخواه خود بسازند ولی اشتباه میکنند زیرا اینکار نه تنها تحقق پیدا نمیکند بلکه باعث درگیری و نزاع و احیانا آثار سوء بدتر نیز خواهد شد.

راه عاقلانه این است که زوجین سعی کنند در اوایل زندگی با تمایلات و اخلاق و رفتار یکدیگر آشنا بشوند و با همین حال یکدیگر را بپذیرند و تحمل نمایند و تصمیم بگیرند با مذاکره و تفاهم برنامه منسجم و قابل عملی را برای خود تنظیم نمایند.

در آغاز با توجه به امکانات جسمی و شغلی و با رعایت انصاف و واقع نگری کارهای مربوط را بین یکدیگر تقسیم نمایندتا وظیفه هریک مشخص شود و البته این به این معنا نیست که در شرایط استثنایی به کمک یکدیگر نشتابند.  با همین کیفیت یک یک امور مربوط را به بحث و گفتگو بگذارند تا به تفاهم برسند و اگر در جایی به تفاهم نرسیدند آن را با یک فرد خیر اندیش در میان بگذارند و نظرخواهی کنند و به اینصورت میتوانند برای زندگی آینده خویش برنامه منصفانه و قابل عملی تهیه کنند و البته بهتر است که این برنامه را روی کاغذ بنویسند.
به علاوه تصمیم بگیرند که درباره حوادث پیش بینی نشده آینده و یا برای تجدید نظر در مسائل تدوین شده سابق ، با بحث و گفتگو و مشاوره به تفاهم برسند.

توصیه میشود طرح و تنظیم این برنامه ، در آغاز زندگی و پیش از شروع دعوا و کشمکش ها انجام بگیرد.

با تنظیم چنین برنامه ای میتوانند از بیشتر اختلافات خانوادگی جلوگیری کنند و زندگی آرام و با صفایی را برای خود ایجاد کنندطبقه بندی: همسرداری، 

تاریخ : سه شنبه 27 مرداد 1394 | 10:03 ق.ظ | نویسنده : صادق یسلیانی | نظرات

  • paper | ام جی | سیستان دانلود