تبلیغات
** طــلـــبــــه گـــــرجــــــی ** - داستانی از یک طلبه/ اثر توکل به خدایکی از دوستان طلبه میگفت :
روز 29 اسفند 75 در منزل تنها نشسته بودم و این در حالی بود که همسرم به شهرستان رفته بود.
موقع غروب خیلی خسته بودم ، در همان حال خستگی دلم برای حضرت رضا علیه السلام خیلی تنگ شد. تصمیم گرفتم که به مشهد بروم. جیبــهایم را گشتم، دویست و هفتاد تومان بیشتر نداشتم و بالاخره با همان مبلغ حرکت کردم. آمدم حرم حضرت معصومه سلام الله علیها و به حضرت گفتم : فردا روز عید نوروز است. میخواهم کنار قبر برادرت باشم، پول ندارم.

حرکت کردم آمدم کنار پل آهنچی سوار یک تاکسی شدم وقتی حرکت کرد گفت: حاج آقا کجا؟
  گفتم : مشهد.  گفت: من تا تهران میروم. تا تهران با ایشان رفتم و کرایه هم نگرفت. فقط گفت: از طرف من هم نایب الزیاره باشید.  ترمینال پیاده شدم. ماشین بود ولی پول نبود، پنجاه تومان دادم تا سه راه افسریه رفتم، دویست تومان دادم تا پاسگاه شریف در آخر تهران رفتم.

گفتم: خدایا ! من که تا اینجا آمده ام نه پول جلو رفتن دارم و نه عقب رفتن، هوا هم خیلی سرد بود. حدود یک ساعت معطل شدم ، صد و ده صلوات نذر حضرت زهرا سلام الله علیها کردم.  چیزی نگذشته بود که متوجه شدم یک اتوبوس سپاه پاسداران آمد.
راننده پیاده شد و گفت: حاج آقا در این سرما در اینجا چه کار میکنی؟؟  گفتم : مشهد میخواهم بروم. گفت: پس با ما بیا.  سوار ماشین شدم در حالیکه ساعت حدودا یک بعد از نصف شب بود و فردا ساعت 3 بعدازظهر به مشهد رسیدیم. حدودا دو ساعت به تحویل سال مانده بود به حرم رفتم. سال که تحویل شد، عده ای از رفقای شهرستانی را دیدم، به محل اسکان آنها رفتم اما کسی نمیدانست که پول ندارم. فردا که میلاد امام رضا علیه السلام بود یکی از رفقا گفت:
میخواهم عیدی بدهم.

دو هزار و پانصد تومان عیدی به حقیر داد.
بعد آمدم حرم، داخل حرم نشسته بودم که یک آقایی جلو آمد و سال نو که مصادف با میلاد امام رضا علیه السلام بود به من تبریک گفت و هزار تومان به عنوان عیدی به من داد. و در بازگشت به منزل پیرمردی در صحن حرم پانصد تومان عیدی به بنده داد.

حقیر هم گرفتم و از حضرت رضا علیه السلام تشکر کردم . بعد از دو روز هم به قم برگشتم.   بله اثر توکل به خدا این است


             مرد چو در راه توکل بود               خار مغیلان به رهش گل بود
طبقه بندی: مذهبی/سالروز، 

تاریخ : شنبه 20 تیر 1394 | 09:03 ق.ظ | نویسنده : صادق یسلیانی | نظرات

  • paper | ام جی | سیستان دانلود