تبلیغات
** طــلـــبــــه گـــــرجــــــی ** - برگزاری برنامه شب تاسوعا
با حضور اقشار مختلف مردم و هیئات مذهبی شاهین شهر؛

مراسم عزاداری شب تاسوعای حسینی در سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه برگزار شد

سپاه ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه در شب تاسوعای حسینی میزبان خیل عظیم عزاداران حسینی بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه صاحب الزمان(عج)؛  تاسوعا، مقدمه جان‌فشانی و عاشورا، سرفصل دلباختگی در محضر حسین(علیه السلام) است چرا که حسین(ع)، میزان سنجش صداقت آدمی است و قبول ولایت حسین(ع)، براتِ آزادی انسان از جهنم پلیدی ها است.

سپاه ناحیه مقاومت بسیج شاهین شهر و میمه در شب تاسوعای حسینی میزبان خیل عظیم عزاداران حسینی بود. این مراسم باشکوه که هرساله طبق یک سنت  هیئات مذهبی شاهین شهر در قالب دسته های سینه زن و زنجیر زن در شب تاسوعا بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا وارد این مجلس شده و در سوگ شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) عزاداری می کنند.

مراسم سوگواری و عزاداری تاسوعای حسینی امسال نیز باحضور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)  در خیمه عاشقان ثارالله شاهین شهر برگزار و ارادتمندان حضرت قمر بنی هاشم (ع) با ندای “ای اهل حرم میر و علمدار نیامد، سقای حسین سرور و سالار نیامد” عزاداری کردند و در سوگ شهادت وفادارترین جلوه هستی حضرت عباس بن علی(ع) بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

در این مراسم نورانی که با حضور دستجات عزادار و انبوه عزاداران و مسئولان شهرستان در سپاه ناحیه شاهین شهر و میمه برگزار شده بود، بیش از ۸۵ هیئت مذهبی در قالب دسته های سینه زن و زنجیر زن به یاد مظلومیت حضرت امام حسین (ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه زده و عزاداری کردند.

 
طبقه بندی: مــتــفــرقــه، 

تاریخ : پنجشنبه 7 آبان 1394 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : صادق یسلیانی | نظرات

  • paper | ام جی | سیستان دانلود